Dans Kurslari

Modern Dans Kursu

Kizilderililerin geleneksel ve Avrupa’nin salon danslariyla, bale figürlerinin bir araya gelmesiyle Modern dans anlayisi ortaya çikmistir. Ilk olarak ikinci dünya savasindan önceki dönemde 1930’lu yillarda Alman ve Amerikali dansçilar tarafindan birbirinden bagimsiz olarak balenin kaliplasmisligina karsi çikan yeni dans stilleri gelistirildi. Felsefeleri ise, bir seyleri kaliplar içinde görmek yerine, yaraticiligi ön plana çikaran ve dansçinin kendinden bir seyler katabilecegi figürlerle bedeni özgür birakmaktir.Keyifli Adimlar, Farkli Teknikler

Özünde bale figürleri ve müziklerinden birçok figür içerse de amaci duygulari sadece vücutla ifade etmektir. Diger dallarda mimik kullanilirken modern dansta çok az kullanilir ya da hiç kullanilmaz. Salon ve latin danslari gibi özel gecelerde, kulüplerde sergilenmez. Sahne ve performans içeriklidir.

Bu nedenle modern dans kursu egitimleri kisiye tiyatral bir mizaç da kazandirir. Sahnede nasil davranmasi gerektigini ögrenen kursiyer bundan sonraki egitimlerinde daha basarili olur.


Ezgiler Hareketlerinize Anlam Katsin

Müziksiz, insanin iç ritimleriyle bile uygulanabilir. Her hangi bir ses, tini bile yeterlidir. Besteciler tarafindan ise daha çok anlatima yönelik müzikler tercih edilmektedir. 4/4lük ritimler kullanilir. Modern dans dersi içeriklerinde ise kondüsyona yönelik hareketlerde daha sert vuruslar, ritimler tercih edilirken, rahatlamaya yönelik oldugu zaman daha yumusak, dogu sentezli müzikler tercih edilir.


Bize Ne Katar? Hangi Yönümüzü Gelistirir?

  • Vücutta hormonlarin dengeli bir sekilde dagilmasina yardimci olur.
  • Sosyal olarak birçok degisik yas ve kültür grubundan insanlarla tanisir ve sosyallesirsiniz.
  • Stresiniz azalir ve rahatlarsiniz.
  • Daha fit ve esnek bir vücuda sahip olursunuz.
  • Uyku kaliteniz artar.
  • Ritim ve yön duygulari gelisir.


Rahat Kiyafetler Giyin Hareketlerinizi Sinirlandirmayin!

Kiyafetlerde de kaliplasmis belli basli bir kural yoktur. Ancak derslere gelirken rahat pantolonlar, tisörtler, sortlar ve pantolonlarla rahat ayakkabilar tercih etmeniz, figürlerinizi daha rahat uygulayabilmeniz açisindan daha uygun olacaktir.